Primeurs op Doorsj: unieke festivalbieren en eerste buitenlandse brouwerij

20-06-25

Bierfestival Doorsj, dat komende zaterdag voor de tweede keer plaatsvindt in het hart van Sint Geertruid, pakt dit jaar uit met enkele bijzondere primeurs.

Voor het eerst zijn er twee speciaal voor het festival gebrouwen ‘limited edition’ bieren te proeven: een frisse Hefeweizen en een uitgesproken IPA. Deze unieke bieren zijn niet alleen gebrouwen door leden van het biergilde, maar ook voorzien van speciaal ontworpen etiketten. “Die zijn, helemaal van deze tijd, tot stand gekomen in samenwerking met kunstmatige intelligentie”, zegt voorzitter Benny Curfs van Biergilde Sainte Gertrude.

“Daarnaast verwelkomen we dit jaar voor het eerst een internationale deelnemer: Brouwerij Broeder Jacob uit Belgisch Limburg. De deelname van deze gerenommeerde Belgische brouwerij onderstreept de groeiende aantrekkingskracht van ons festival, dat met een mix van lokale gezelligheid en bijzondere bieren steeds meer bierliefhebbers uit de regio weet te trekken”, aldus Curfs.

Het gratis festival vindt zaterdag plaats op het buitenterrein van de fanfarezaal in Sint Geertruid.

Auteur: Erwin Lennarts
foto: Biergilde Sainte Gertrude