Nieuwe straatversiering in het wijndorp
De deelnemers aan de jaarlijkse processie in Wahlwiller, die afgelopen zondag niet alleen vroom biddend maar ook af en toe de ogen naar boven opsloegen, zagen aan nagenoeg iedere lantaarnpaal een banier met de Limburgse vlag, onder een fraai uitgefreesde druiventros. De straatversiering is er dan ook gekomen op initiatief van de Stichting Wahlwiller Wijnfeesten.
De bedoeling is duidelijk: tijdens de diverse evenementen, naast het Wilder Broonk Fes in ieder geval nog de bekende Luikse Marktfeesten de het Wahlwiller Wijnfeest, ziet het dorp er nu nog feestelijke uit en wordt bovendien de nadsruk gelegd op het feit dat Wahlwiller als 20 jaar de naam ‘wijndorp’ draagt.
De versiering is tot stand gekomen met subsidie (en vergunning) van de gemeente Gulpen-Wittem, maar ook diverse ondernemers en verenigingen hebben geholpen om het project te realiseren. Daarnaast is ook de opbrengst van de zogenaamde ‘Paasmand’ van de afgelopen twee jaar en de opbrengst van de eerste Bienao Krismaat, die ondernemers en bewoners van de Capucijnenweg vorig jaar organiseerden, naar dit doel gegaan.
Auteur: Mathieu Snijders
Foto: Angèle Heuts
Drugsdealer aangehouden bij politiecontrole in Wittem
Tijdens een groots opgezette controle op de parkeerplaats in Wittem, waarbij naast de politie ook...
Gemeente Vaals wil met TIP meedenken over taallessen voor inburgering
De gemeente Vaals is bereid met de Stichting TIP mee te denken over initiatieven voor het...
Eijsden-Margraten voor onbepaalde tijd door als JOGG-gemeente
De gemeente Eijsden-Margraten heeft onlangs een nieuwe overeenkomst voor onbepaalde tijd getekend...