Geen deelfietsen van Velocity meer in Vaals
Net als in enkele andere grenssteden in Parkstad is ook in Vaals het e-bike deelsysteem Velocity sinds kort gestopt. En dus staan er in Vaals geen elektrische deelfietsen meer.
De Duitse organisatie Velocity Region Aachen GmbH heeft samen met de stad Aken hard gewerkt om het grensoverschrijdende systeem draaiende te houden. Maar nu de subsidieperiode is afgelopen, wordt het systeem definitief stopgezet.
Velocity begon in 2014 als een studenteninitiatief aan de RWTH Universiteit in Aken. Het systeem groeide uit tot een groot netwerk van elektrische deelfietsen in de regio. Sinds 2022 kwamen er dankzij Europese subsidies en steun van de Regio Deal Parkstad Limburg ook zogenaamde deelstations in Vaals.
In april vorig jaar kwam het moederbedrijf van Velocity in financiële problemen. Er werd geprobeerd om het systeem overeind te houden en nieuwe investeerders te vinden, maar dat is dus niet gelukt. De subsidies van de stad Aken liepen medio 2025 af. Daarom is een nieuwe aanbesteding gestart voor een opvolgend verhuursysteem. Die procedure is nog niet afgerond.
Wat er nu met de fietsen en oplaadstations gebeurt, is nog niet duidelijk. Dat hangt af van het faillissementstraject in Duitsland en of een nieuwe aanbieder de infrastructuur wil overnemen.
Auteur: Erwin Lennarts
foto: Erwin Lennarts
CDA Eijsden-Margraten publiceert nieuwe kandidaten voor verkiezingen
Het CDA Eijsden-Margraten heeft donderdag het ‘tweede blok' van de kieslijst voor de komende...
77 Inwoners gecompenseerd voor behalen zwemdiploma
Dit jaar hebben, tot gisteren, 77 inwoners van de gemeente Gulpen-Wittem gebruikgemaakt van de...
Twee wielrenners uit het Heuvelland naar Regionaal Trainings Centrum
De jonge wielrenners Camiel Klignet uit Sibbe en Sjuul Vleugels uit Wijlre zijn geselecteerd voor...



