Eijsden-Margraten doet mee aan Parkerenplus-app

30-10-25

Inwoners van de gemeente Eijsden-Margraten kunnen sinds september gebruik maken van de Parkerenplus-app.

Met deze app kunnen houders van de GehandicaptenParkeerKaart (GPK) in Maastricht hun wagen neerzetten op plekken voor betaald parkeren, zonder de papieren GPK op het dashboard te leggen. Bij het parkeren in de gemeente Eijsden-Margraten verandert er niets voor houders van een GPK. Zij kunnen deze als vanouds blijven gebruiken.

De gemeente Gulpen-Wittem doet (vooralsnog) niet mee aan het project. ‘Zouden wij willen deelnemen, zodat een GPK-houder uit onze gemeente in Maastricht gratis kan parkeren, dan zouden we een convenant moeten afsluiten en een register bijhouden. Onze inwoners en bezoekers die een GPK hebben, kunnen hier overal gratis parkeren’, aldus wethouder Jos Last van Gulpen-Wittem.
‘Het systeem is door enkele gemeenten ingesteld om met een scanauto gemakkelijk te checken of auto’s parkeerrecht hebben op basis van een GPK’, zo laat de wethouder ook nog aan 3Heuvelland weten.

Auteur: Erwin Lennarts
Foto: 3Heuvelland