Gunther Kerkhofs nieuwe dirigent fanfare Sint Gertrudis

08-12-25

Fanfare Sint Gertrudis uit St. Geertruid heeft vanaf januari 2026 een nieuwe dirigent: Gunther Kerkhofs.

Hij volgt Jos Dobbelstein op, die in april 2025 aankondigde na een samenwerking van ruim twintig jaar zijn dirigentschap te willen beëindigen om zo meer tijd vrij te kunnen maken voor andere belangrijke zaken in zijn leven. Naar aanleiding hiervan werd een werkgroep binnen fanfare Sint Gertrudis samengesteld, bestaande uit vertegenwoordigers van muzikanten en bestuur. Deze groep stelde een profielschets op, waarna in augustus de vacature openbaar werd gemaakt. Na een eerste briefselectie, diverse gesprekken en proefrepetities waarin dirigenten en leden elkaar konden ontmoeten, is de keuze overtuigend gevallen op Gunther Kerkhofs.

Hij overtuigde zowel op muzikaal-artistiek als communicatief vlak. Zijn visie en energie sluiten het meest aan bij de ambities van de vereniging.

Gunther Kerkhofs studeerde trompet aan het Conservatorium Maastricht, waar hij zijn masterdiploma behaalde bij Benny Wiame. Vervolgens specialiseerde hij zich aan het Lemmensinstituut in Leuven met een diploma trompet bij Léon Pétré en een masterdiploma orkestdirectie en schriftuur bij Jan Van der Roost en Edmond Saveniers. Sinds 2009 is hij dirigent bij Fanfare Sint Jozef in Kleine Brogel.

“Ik kijk er enorm naar uit om samen met fanfare Sint Gertrudis nieuwe muzikale uitdagingen aan te gaan. Het enthousiasme en de gedrevenheid van de muzikanten hebben mij tijdens de gesprekken en proefrepetitie bijzonder geraakt. Samen willen we bouwen aan een inspirerende toekomst waarin muziek en onderlinge verbinding centraal staan”, laat de nieuwe dirigent weten.

Op zondag 21 december neemt fanfare Sint Gertrudis tijdens het afscheidsconcert in de fanfarezaal officieel afscheid van Jos Dobbelstein.

Auteur: Erwin Lennarts
foto: Sint Gertrudis